19 Wrzesień 2020 imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Projekt elektrowni gazowej w Turku – odsłona kolejna

Dodano dnia: 23-01-2020 15:03| Komentarzy: 0

Kolejna już obecność Piotra Pieli na sesji Rady Miejskiej Turku zbiegła się z pojawieniem się oficjalnej informacji o zaawansowanych planach Grupy Enea i japońskiego koncernu Mitsubishi Hitachi Power Systems wspólnej budowy elektrowni w bliskim sąsiedztwie kopalni Bogdanka na zgazowany węgiel. Co ma swoją wagę zważywszy, że reprezentujący spółkę K Green Japan Piotr Piela jest powiązany z Kawasaki, czyli z innym energetycznym gigantem z Kraju Kwitnącej Wiśni. 

Piotr Piela składa raport ze stany prac nad projektem

W trakcie swojego środowego spotkania z radnymi miejskimi Piotr Piela przedstawił stopień zaawansowania planów budowy elektrowni gazowej na terenie Tureckiej Strefy Inwestycyjnej. Z punktu zapewniając słuchaczy, że prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem. -Udało się nam w terminie złożyć wniosek o certyfikacje ogólną do rynku mocy. Tak więc ten proces mamy za sobą. Jest to bardzo ważny kamień milowy dla tego projektu, bowiem wpis do certyfikacji ogólnej upoważni nas potem do certyfikacji do aukcji, co z kolei pozwoli w grudniu tego roku wziąć udział w aukcji, wygrać aukcję i rozpocząć proces inwestycyjny. Nie czekając na wyniki wpisu do certyfikacji rozpoczęliśmy równolegle dwa kolejne bardzo ważne elementy projektu – raport oddziaływania na środowisko i projekt budowlany. Ponieważ mamy bardzo mało czasu te dwa projekty realizowane są jednocześnie. Tzn. zespół inżynierów współpracuje z ekspertami ds. ochrony środowiska po to żeby bezpośrednio w projekcie budowlanym uzgadniać na bieżąco wszystkie kwestie związane z ochroną środowiska - informował radnych Piotr Piela. Dodał przy tym, że w ramach prac przygotowawczych raportu środowiskowego wraz z burmistrzem Antosikiem złożyli wizytę w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu. W jej trakcie obaj spotkali się m. in. z marszałkiem wielkopolskim Markiem Woźniakiem, któremu zaprezentowano projekt technologiczny, który tak w naszym kraju, jak i w Europie stanowi nowość. Przybliżenie wojewódzkim decydentom tych nowatorskich rozwiązań powinno pozwolić rozwiać wszelkie wątpliwości w trakcie procesu uzyskiwania decyzji środowiskowych.

 

więćej przeczytasz w Echo Turku ne 3

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »