02 Lipiec 2020 imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Rezultat żelaznej woli i talentów organizacyjnych

Dodano dnia: 26-06-2018 12:34| Komentarzy: 0

Od zainaugurowania działalności dydaktycznej placówki minęło sześć dekad. W tym czasie Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich pełnił misję forpoczty cywilizacyjnej dla najodleglejszych zakątków ściany Wschodniej Wielkopolski. Co tylko w wymiarze czysto liczbowym przekłada się na niemal 9 tysięcy absolwentów, którzy opuścili mury szkoły i 295 pracowników pedagogicznych tam zatrudnionych. Powstanie i rozwój szkoły w Kaczkach Średnich było możliwe dzięki żelaznej woli i talentom organizacyjnym jej twórcy i wieloletniego dyrektora Stanisława Żuchowicza. 

 

Ponad 700 gości odpowiedziało w sobotę, 23 czerwca, na zaproszenie dyrektora Krzysztofa Świerka, przybywając na uroczystość jubileuszową zorganizowaną z okazji 60-lecia ZSR CKP w Kaczkach Średnich. Oficjalną część uroczystości poprzedziła msza odprawiona w pobliskim kościele parafialnym, po której uczestnicy udali się na teren szkoły, gdzie zaplanowano jubileuszową ceremonię. W imieniu organizatorów uczestników powitał Bogdan Rosicki, absolwent Technikum Rolniczego, matura 1973, a przede wszystkim prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół ZSR CKP w Kaczkach Średnich. 

Od początku uroczystości nietrudno było się przekonać, że bohaterem, a w zasadzie bohaterką, dnia była Irena Żuchowicz, małżonka twórcy i wieloletniego dyrektora palcówki w Kaczkach Stanisława Żuchowicza. Pani Irenie już przy samym powitaniu zgotowano owacje na stojąco. Od razu należy zaznaczyć, że tego dnia nie była to pod jej adresem jedyne standing ovations. I nie można się dziwić tym tak gorąco okazywanym wyrazom szacunku i uznania, zważywszy na zasługi małżonków Ireny i Stanisława Żuchowiczów dla szkolnictwa rolniczego w Kaczkach Średnich. 

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 73

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 179

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »