25 Marzec 2019 imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1341 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Powiat - Dom Pogodnej Starości dla emerytowanej kadry oficerskiej

Dodano dnia: 12-06-2018 12:19| Komentarzy: 0

Ekipa starosty Mariusza Seńko oficjalnie i przy każdej nadarzającej się okazji głosi hasła o stawianiu na młodych i dawaniu szansy młodemu pokoleniu. Ale już nikt nawet się nie zająknie, że w powiecie tureckim stawia się  i owszem, na młodych, ale emerytów mundurowych. Ten osobliwy sentyment Mariusza Seńki do odchodzących na emeryturę wysokich funkcjonariuszy rozmaitych służb mundurowych sprawił, że Starostwo Powiatowe z przyległościami zamieniło się w coś w rodzaju Domu Pogodnej Starości dla emerytowanej kadry oficerskiej.

Jednego oficera możemy pominąć wstydliwym milczeniem 

Pierwszym z mundurowych emerytów, który w obecnej kadencji „załapał się” na etat w turkowskim starostwie był emerytowany oficer Wojska Polskiego Arkadiusz Michalak. Najpierw w roku 2015 został dyrektorem Wydziału  Zarządzania Kryzysowego i Służby Zdrowia, by po kilku miesiącach zostać oddelegowanym na etat administracyjny w turkowskim szpitalu. Ale uznajmy, że ten przypadek w naszym rankingu nie liczy się tak całkiem, bowiem wspomniany oficer miał być rodzinnie skoligacony z urzędującym starostą. 

 

Grzegorz Gibaszek, czyli na emeryturze dwa miesiące i dwa dni

Ale trudno już mówić o rodzinnych koligacjach w przypadku Grzegorza Gibaszka, który 17 lutego 2016r. zastąpił Michalaka w starostwie na stanowisku szefa wspomnianego wydziału. Dokładnie w dwa miesiące i dwa dni po oficjalnym przejściu na emeryturę ze stanowiska komendanta powiatowego policji Turku. Oficjalnie miało to być jedynie czasowe zastępstwo, ale byłemu komendantowi na tym etacie zeszło nieco więcej czasu, bo aż do objęcia jesienią ub. roku dyrektorskiego fotela w miejscowym szpitalu. I ten etat przez kilka miesięcy stanowił wakat. 

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »