25 Marzec 2019 imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1341 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Wbrew temu co piszą jest bardzo dobrze

Dodano dnia: 12-06-2018 12:13| Komentarzy: 0

W Długiej Wsi gmina Dobra odbyła się oficjalna uroczystość otwarcia nowej siedziby Przedszkola Samorządowego. W hali sportowej odbyła się część oficjalna z przemówieniami i występy przedszkolaków. Przecięto wstęgę, zmówiono modlitwę, a księża poświęcili budynek i jego wnętrze. Chętni mogli go zwiedzić, a gości zaproszono na poczęstunek do szkolnej stołówki. 

 

Choć przedszkole funkcjonuje już w dawnym dworze w Długiej Wsi od stycznia, to dopiero teraz doszło do oficjalnego otwarcia. Do ostatniego dnia trwały prace wykończeniowe i porządkowe na zewnątrz. Udało się nawet ogrodzić plac zabaw.

Z małżonką, ale...

Uroczystość rozpoczęła się w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Jednym z pierwszych przybyłych gości był poseł Ryszard Bartosik. Na salę wszedł z małżonką, ale razem nie usiedli. On spoczął w pierwszym rzędzie, a ona w drugim.

W imieniu władz samorządowych gminy przybyłych powitał Marek Milczarek - dyrektor szkoły. Oprócz posła byli to między innymi: Tadeusz Gebler - przewodniczący Rady Powiatu, starosta Mariusz Seńko, Grzegorz Ciesielski - burmistrz Tuliszkowa, Sławomir Prentczyński - wójt Malanowa, mł. bryg. Arkadiusz Janaszkiewicz - naczelnik wydziału turkowskiej komendy PSP, nadkomisarz Zenon Wieczorek  - komendant policji z Dobrej i Dorota Rogalska-Daszkiewicz z konińskiej delegatury  Kuratorium Oświaty. Gminę Kawęczyn reprezentował Jerzy Jacek, kierownik Centrum Usług Wspólnych. 

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »