25 Marzec 2019 imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1341 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Żółw nosi listy z powiatu

Dodano dnia: 12-06-2018 12:12| Komentarzy: 0

Rada Gminy Przykona podniosła stawki opłat za dostarczaną wodę i odprowadzane ścieki, ale mieszkańcy dzięki działaniom osłonowym będą płacili tak jak dotąd. Za darmo będą mogli sterylizować psy i koty. Większością głosów zdecydowano o utworzeniu kąpieliska nad zbiornikiem Przykona, choć przewodniczący rady zgłaszał wiele wątpliwości. On też wylał kolejną falę krytyki pod adresem powiatu i Echa Turku.

 

Trzydziesta szósta już sesja Rady Gminy Przykona odbyła się bez wójta Mirosława Broniszewskiego, który udał się na wypoczynek do wód.

Bryl nie odpuszcza

Za to był i to w formie przewodniczący Rady Stanisław Bryl, którzy nie omieszkał atakować niewygodne mu osoby. Kąśliwe zauważył, że na sesję nie przybył Wojciech Rusek - radny powiatowy, a z satysfakcją, że jest Ryszard Papierkowski, drugi powiatowy radny z gminy Przykona. Wojciech Rusek już dawno powiedział, że nie chce wysłuchiwać inwektyw Bryla pod swoim adresem. Doskonale zna sytuację w gminie, ma stały kontakt z władzami i mieszkańcami. Jest to wystarczająca baza do wypełniania obowiązków radnego i członka zarządu powiatu. Ryszard Papierkowski jest również sołtysem, stąd jego obecność na sesjach jest pożądana, ponieważ przekazywane są na sesjach informacje i materiały, z którymi dzieli się z mieszkańcami swojego sołectwa. 

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »