25 Marzec 2019 imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1341 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Cywilizacyjna biała plama na mapie województwa

Dodano dnia: 29-05-2018 14:22| Komentarzy: 0

Wyznaczona na czwartek, 24 maja debata nad założeniami przygotowywanych dokumentów strategicznych dla Wielkopolski po roku 2020 może skłaniać do wniosku, że ze ścianą wschodnią naszego województwa jest nawet gorzej niż w ocenie sceptyków. Optymizmem nie napawa dość kiepska, póki co, jakość refleksji nad przyszłością subregionu konińskiego. A już kompletną porażką jest absencja w czwartkowej dyskusji przedstawicieli PiS, czyli formacji niepodzielnie władającej krajem na szczeblu centralnym. Czy całej sytuacji nie należałoby uznać za klęskę klasy politycznej?

Niewesoła diagnoza stanu Ściany Wschodniej

Zgodnie z deklaracjami sformułowanymi w trakcie marcowej sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego zaplanowane zostało pięć spotkań subregionalnych mających wypracować podstawowe ramy dla strategii województwa wielkopolskiego po roku 2020. Pierwsze z cyklu tego typu spotkań odbyło się 24 maja w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Jak nietrudno się domyślać miejsce spotkania związane było z obszarem czterech powiatów subregionu konińskiego. W zamyśle organizatora, którym tak jak i w pozostałych czterech przypadkach, był Urząd Marszałkowski w Poznaniu, cel spotkania miał przede wszystkim charakter diagnostyczny. Chociaż sami organizatorzy cel spotkania ujęli jako: „Poświęcone (…) potencjałom, problemom rozwojowym tak specyficznej części naszego województwa jaką jest Wielkopolska Wschodnia”. 

W tym miejscu odnotujmy, że diagnozę naszego subregionu przygotowano w oparciu o 120 wskaźników, które posłużyły do skonstruowania takich sześciu mierników syntetycznych, jak: gospodarka, demografia, rynek pracy, edukacja, jakość życia, jakość przestrzeni. 

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »