14 Sierpień 2020 imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Przyszła kolej na Uniwersytet Łódzki

Dodano dnia: 03-05-2011 17:12| Komentarzy: 0

 

Burmistrz Józef Kaczmarek i profesor Tadeusz Marszał, podpisali umowę o współpracy między Gminą Uniejów, a Wydziałem Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego.

 

Współpraca dotyczy prowadzenia badań i kształcenia w zakresie: geografii, gospodarki przestrzennej oraz turystyki i rekreacji. Wyniki mają przynieść pozytywne efekty i korzyści obu stronom, jak i społeczeństwu.

-Uniejów jest dobrym przykładem gospodarczego rozwoju małego miasta i dlatego doskonale posłuży jako teren badawczy wielu dyscyplin naukowych – mówił profesor Marszał. -Wydział Nauk Geograficznych UŁ, we współpracy z innymi jednostkami Uniwersytetu Łódzkiego i instytucjami naukowo-badawczymi, zagwarantuje potencjał naukowy interdyscyplinarnych badań na obszarze miasta i gminy Uniejów.

W ramach współpracy podejmowane będą długofalowe działania związane między innymi z wykonywaniem prac badawczych na potrzeby społeczności lokalnej oraz wykonywaniem prac dyplomowych (magisterskich i licencjackich) podejmujących problematykę uniejowską. Miasto i gmina Uniejów ma być terenem badawczym dla studentów piszących prace dyplomowe z różnych dyscyplin nauki. Ponadto będą tutaj organizowane praktyki i ćwiczenia terenowe dla studentów studiów licencjackich i magisterskich Wydziału Nauk Geograficznych UŁ. Wyniki tych prac będą użyteczne dla władz samorządowych Uniejowa oraz dla społeczności lokalnej. Najlepsze prace dyplomowe będą nagradzane w konkursie burmistrza gminy Uniejów. W ramach wspólnych działań, WNG UŁ i gminy, będą organizowane również seminaria oraz konferencje naukowe przedstawiające wyniki badań pracowników naukowych UŁ i prac dyplomowych studentów, które dotyczą obszaru gminy Uniejów.

Ważnym elementem wzajemnej współpracy będzie przygotowywanie publikacji o charakterze naukowym i popularno-naukowym, dotyczących problematyki związanej z prowadzonymi badaniami na terenie miasta i gminy Uniejów. Stałą publikacją o Uniejowie będzie czasopismo - rocznik pt. „Biuletyn Uniejowski”. Pierwszy numer pisma powinien ukazać się w 2012 r.

Jest to kolejna uczelnia, z którą współpracuje uniejowski samorząd. Wcześniej była to Politechnika Łódzka, Politechnika Szczecińska i łódzka Akademia Sztuk Pięknych. Efekty tej współpracy są widoczne. Jest to między innymi budujący się Dom Pracy Twórczej i elektrownia hybrydowa.

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »