25 Czerwiec 2017 imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1149 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Między wizją, szpitalem i Zdrojkami Lewymi

Dodano dnia: 06-06-2017 11:58| Komentarzy: 11

Zwołana na poniedziałek, 29 maja, sesja Rady Powiatu w znacznej mierze zdominowały problemy edukacji. Jednak tradycyjnie już nie mogło zabraknąć tematyki szpitala, o który w dramatycznym wystąpieniu upomniała się radna Krystyna Szkudlarek-Graczyk. Z kolei mieszkanka Zdrojek Lewych Marianna Owecka przywróciła na forum publiczne równie jak szpital odwieczny temat tej zapomnianej ulicy.

 

Edukacja pod demograficzną presją

Już od lat, i to nie tylko w powiecie tureckim, ściśle związane są takie obszary jak demografia i edukacja. Również w trakcie poniedziałkowej sesji Rady Powiatu związek ten został postawiony w sposób wielce przekonywający. Właśnie odczuwamy pierwsze skutki zapaści demograficznej, a prognozy na przyszłość wskazują, że w ciągu najbliższych trzech dekad populacja naszego powiatu zmniejszy się z obecnych 84 tysięcy do 73 tysięcy w roku 2015. Skutki zjawiska depopulacji już od lat odczuwa powiatowe szkolnictwo.

Władze powiatu spodziewają się, że w przyszłym roku szkolnym w klasach pierwszych lokalnych szkół ponadgimnazjalnych naukę rozpocznie 780 absolwentów gimnazjów. I tak w turkowskim LO w 9 klasach pierwszych od września naukę rozpocznie 270 uczniów, w ZST – 420, a w ZSR w Kaczkach – 90.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Autor: KinoUser| Dodano: 25-06-2017 10:30
привет http://kinousers.ru/ мой новый сайт.
 
Autor: Larrywak| Dodano: 24-06-2017 12:26
Downloads 0day Scene Club-Music 1990-2017 Private FTP https://0daymusic.org
 
Autor: AruceFex| Dodano: 22-06-2017 20:10
We offer one great different experience to move around Verona, by Segway you will save time and energy enjoying everything from a new point of view. Visit Verona on Segway. Discover Verona from one new point of view by Segway, one easy, electric and self-balancing vehicle. Ideal for families,couples, individuals who want to enjoy a fantastic and costumed experience by working in small groups.Innovative and with a competitive staff, we aim at fascinating everyone who tries it, starting with a little training if you are new to Segway; putting you at ease and showing you everything which Verona has to offer. Why choosing us is a profitable choice? Why Segway? 1. Very easy to use and considered highly user-friendly, segway is an affirmed reality in each main city with millions of satisfied customers; what are you waiting? Give it a try! 2. Moreover thanks to segway we can meet all customer needs, pain and sweat will be only a remote memory, don't be worried if you may have problem in cycling, you need only to stand and enjoy it. 3. Furthermore you won't be alone, one person will be with you to give assistance if you may need it, we will provide you with audioguide which allows you to admire any verona marvel meanwhile you can take pics for a full immersion in our unbelievable experience. https://veronasegwaytours.com/ http://segwayverona.com/
 
Autor: LstrUricype| Dodano: 22-06-2017 02:02
In my opinion you need to rest more often, very much you earn.
 
Autor: ArnoeRorp| Dodano: 18-06-2017 13:56
Чтобы этого не случилось, нужно установить и настроить систему веб-аналитики на сайте, например, Яндекс.Метрику. Узнать о том, какую пользу от этой системы вы можете извлечь и как пользоваться отчетами, вы можете из книги «Бизнес-аналитика: ни шагу без Яндекс.Метрики» - Что должен знать интернет-маркетолог?
 
Autor: AruceFex| Dodano: 17-06-2017 10:42
SEGWAY VERONA We offer one great different experience to move around Verona, by Segway you will save time and energy enjoying everything from a new point of view. Visit Verona on Segway. http://segwayverona.com/
 
Autor: AruceFex| Dodano: 16-06-2017 14:27
Hello. And Bye.
 
Autor: REJohn| Dodano: 11-06-2017 16:25
Forma egzystuje kryzysowa spośród dwóch
 
Autor: Jamesblirm| Dodano: 11-06-2017 15:59
Всем ! Всем ! Всем ! 300 BitCoin в месяц ! Не упукай шанс !!! майнинг ! пул ! добыча BitCoin !!!
 
Autor: AnechkaPiz| Dodano: 09-06-2017 01:24
На увеличение губ я пошла не из-за прихоти, а скорее из-за эстетики, потому что верхняя губа была слишком тонкая. Улыбка красивая, зубы ровные, а губа... Портила весь вид. Стала искать варианты - увеличение губ при помощи гелей, липофилинг, пластика, электропорация, гиалуроновая кислота - всё это применять было как-то страшно! И вот чисто случайно наткнулась в интернете на совершенно безопасный прибор -