10 Grudzień 2018 imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1312 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Sukces młodego wirtuoza gitary klasycznej

Dodano dnia: 20-04-2011 00:11| Komentarzy: 5

Na odbywających się w dniach 10-15 kwietnia XVIII Międzynarodowych Spotkaniach Gitarowych Sanok 2011 pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Michał Koszykowski zajął III miejsce. Dyrektor szkoły muzycznej w Turku Henryk Kranc przyznał, iż sukces na imprezie tej rangi jest jednym z największych w historii jej istnienia.

Michał jest wychowankiem pana Andrzeja Majewskiego w Państwowej Szkole Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Turku. We wrześniu skończy dwanaście lat, a naukę gry rozpoczynał u pani Urszuli Kierkowicz na mniejszej gitarze ¾ przed czterema laty. Zmiana i zakup lepszych gitar, łączy się z tym, iż  nie jest to tania pasja, o czym przekonał się już pan Paweł – tata Michała. Aby uczestniczyć w festiwalu, poza codziennymi próbami, musieli pokonać ponad 500 kilometrów w jedną stronę po naszych bezdrożach – czyli polskich drogach. Wysiłek opłacił się, Michał zajął trzecie miejsce w drugiej kategorii wiekowej - do 13 lat - będąc najmłodszym uczestnikiem w tej grupie. Wcześniej odnosił sukcesy na IX Wielkopolskim Turnieju Muzycznym i XV Słupeckich Spotkaniach Muzycznych.

Pięciodniowy konkurs jest bardzo rozbudowaną imprezą o międzynarodowym prestiżu i składają się na nią: koncert inauguracyjny i finałowy z udziałem laureatów, przesłuchania koncertowe, lekcje mistrzowskie uznanych gitarzystów i wykłady. Organizatorzy zapewniali posiłki. Jak powiedział Andrzej Majewski, w Międzynarodowych Spotkaniach Gitarowych poza Polakami uczestniczą głównie reprezentanci naszych południowych i wschodnich sąsiadów. Kiedyś to Czesi i Ukraińcy wyznaczali poziom tego typu konkursów, dziś w niczym im nie ustępujemy. Każdy z uczestników musiał zagrać kompozycje dwóch obowiązkowych twórców i jedną dowolną, przygotowaną na tę okazję. Michał zagrał: L. Milan – Fantazja X,  A. Vinitsky – Etiuda Nr.17, a także Paradę cyrkową N. Koszkin’a*. To właśnie ten ostatni utwór zadecydował o uznaniu klasy młodego gitarzysty przez jury. Michał najbardziej lubi grać dynamiczne i żywiołowe kompozycje.

„Aby muzyk odnosił sukcesy musi zbiec się kilka czynników” – powiedział Andrzej Majewski. „Podstawowe predyspozycje muzyczne, jak te brane pod uwagę przez szkołę muzyczną, czyli poczucie rytmu i słuch melodyczny. W wypadku muzyka grającego indywidualnie ważna jest odporność na stres, kiedy wszystkie oczy i uszy są zwrócone wyłącznie na niego. Michał jest właśnie taką pewną siebie, swobodną osobowością sceniczną. Poza tym ważne jest zaplecze intelektualne, gdyż muzyka powstaje w głowie i oczywiście dużo ciężkiej pracy”.

Gdy zapytałem go o inne pasje, Michał zdecydowanie odpowiedział – „piłka nożna”. Wcześniej grał nawet w młodzikach „Tura”. Jest uczniem klasy 5d i na razie czuje się bardziej humanistą. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.  

  

mej

Luis de Milán (1500-1561) - kompozytor hiszpańskiego renesansu

   Alexander Vinitsky (ur.1950) - rosyjski kompozytor i gitarzysta

   Nikita Koszkin (ur.1956) - rosyjski kompozytor i gitarzysta, którego ambicją jest rozszerzenie "słownictwa" efektów muzycznych      na gitarze i odkrywanie znaczeń, wcielając je w wyrażenia muzyczne


http://www.youtube.com/watch?v=nTaNrgNRDu8

 

młody gitarzysta z Turku

 

Aktualności powiązane z galerią
» Sukces młodego wirtuoza gitary klasycznej
 

Komentarze

Autor: jazz| Dodano: 24-04-2011 14:35
widać, że Michał ma juz swoich fanów i mimo wieku jest znany nawet poza oplotkami powiatu
 
Autor: Sieradz| Dodano: 23-04-2011 17:16
Gratulacje Michał :) trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!
 
Autor: turkowianin| Dodano: 21-04-2011 19:21
widac,ze talent rodzinny.
 
Autor: A| Dodano: 21-04-2011 16:25
Tata Michała też kiedyś dawno w jakimś zespole grał :)
 
Autor: i.| Dodano: 20-04-2011 19:04
Fantastycznie, że mamy takie talenty.choć nie sposób nie zauwazyć, że Majewski jest nuczycielem SM w Koninie - przede wszystkim. To znakomity pedagog
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Splątani… znów zapracowani
Dodano 16-10-2018 |
Komentarzy: 5

Warsztatami w Uniejowie i Zadzimiu...

czytaj więcej »
 
ZABIERZ UNIEJÓW DO DOMU
Dodano 03-10-2018 |
Komentarzy: 5

Wykształciły się, żyją i rozwijają w wodzie geotermalnej pochodzącej z te...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Profim
Aktualności powiązane z galerią
» Lokalne korzenie, światowa jakość
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »