18 Wrzesień 2018 imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1274 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

zawodowcy górą

Dodano dnia: 18-04-2011 13:45| Komentarzy: 0

To już XI Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie „Wiosna z Turem” będące memoriałem Wiesława Suchorskiego. Na zawody organizowane przez Powiatową Organizację Ligi Obrony Kraju w Turku zjechali zawodowcy i amatorzy z klubów całej Polski.

W zawodach organizowanych  na strzelnicy „Zdrojki-Las”, uczestniczyli strzelcy z klubów:, „Bursztyn” Kalisz, ST „Iglica” Warszawa, Kaliskie Linie Autobusowe, KSS „Komandor” Katowice, 7 Pułk Legionów Napoleońskich, dwie drużyny COSSW Kalisz (Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej), „Konsalnet Security”, trzy drużyny „Salwa” Wołomin, Klub ST „Sokół” Płońsk, KPP Turek, Nadleśnictwo Turek, COSSW Gniezno oraz Starostwo Powiatowe w Turku. Zespoły były 3-osobowe.

Uczestnicy musieli oddać po pięć strzałów do dwóch tarcz pierścieniowych w ciągu 2 min. i 10 strzałów do tak zwanego „terrorysty” w ciągu 1 minuty od wydania komendy. Uczestnicy strzelali z broni kalibru 7,62 – 11,43 mm. (dopuszczalne były rewolwery) z odległości 25 metrów. Sobotnia pogoda bardzo sprzyjała widoczności i atmosferze zawodów w lesie, a organizatorzy zapewnili fantastyczną grochówkę.

Zwycięzcy klasyfikacji drużynowej z Klubu Strzelectwa Sportowego „Bursztynu” Kalisz, często uczestniczą w tego typu zawodach, również w Niemczech , a także u naszych południowych sąsiadów gdzie rozgrywa się turniej natowski, a do konkurencji oprócz pistoletów, dochodzi strzelanie z AK-47 i rzut granatem. Następne miejsca zajęli strzelcy z ST „Iglica” i Kaliskich Linii Autobusowych.

Pierwsze miejsce w kategorii indywidualnej zajął Roman Czerniak z COSSW w Gnieźnie, a następne Andrzej Dziadek z „Bursztynu” Kalisz i Zbigniew Kapkowski z COSSW w Kaliszu. Szóste miejsce zajęła pani Magdalena Maszer z klubu ST „Sokół” Płońsk. Nagrody rzeczowe i puchary - wręczane przez prezesa LOK w Turku Zbigniewa Gargulę oraz starostę -  ufundowali: Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta w Turku, Komenda Powiatowa Policji w Turku, „Drewtur”, kopalnia „Adamów” oraz „EK Elektrokabel”. Uczestnicy otrzymali również dyplomy. Swoje pierwsze strzelanie zaliczył również starosta Dariusz Młynarczyk, który powiedział że „sile odrzutu wystrzału nie da się zapobiec”, zaś instruktor odpowiedział, że „strzał jest zawsze zaskoczeniem i należy skupić się tylko na celowaniu”.

Celem zawodów jest popularyzacja i podnoszenie poziomu wyszkolenia strzeleckiego, integracja towarzystw, klubów strzeleckich i konsolidacja  środowisk służb mundurowych, a także promocja miasta i powiatu. mej

 

zawody strzeleckie

 

Aktualności powiązane z galerią
» zawodowcy górą
 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

„POŁĄCZENI PASJĄ” ZAPRASZAJĄ DO KIBICOWANIA
Dodano 18-09-2018 |
Komentarzy: 0

W najbliższy piątek, 21 września, na Kompleksie Boisk Piłkarskich im. Wło...

czytaj więcej »
 
CZEKAJ, IX 1939 – PAMIĘTAMY…
Dodano 11-09-2018 |
Komentarzy: 7

W minioną sobotę mieszkańcy Czekaja i zaproszeni goście uczcili pamięć ro...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

SPORT

 

OSTATNIE GALERIE

Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Profim
Aktualności powiązane z galerią
» Lokalne korzenie, światowa jakość
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


 


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »