23 Marzec 2019 imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1341 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Czarna magia, czyli gdy zdrowie staje się towarem

Dodano dnia: 29-12-2014 10:39| Komentarzy: 0

Radna Krystyna Szkudlarek-Graczyk tęgo na sesji obsztorcowała p. o. dyrektora szpitala Macieja Rosiaka, gdy ten przyznał, że na czarną magię zakrawają  dlań zapisy księgowe, z których wynikają wysokie koszty funkcjonowania RTG w turkowskiej lecznicy.

 Niezbyt precyzyjnie, mówiąc oględnie, Rosiak też próbował tłumaczyć, jakim to sposobem może rodzić straty taka np. rejestracja Wspomniana radna nie mogła się nadziwić, jak szef tak dużej placówki może nie wiedzieć, co z czego wynika. Słowem, dialog ten przypominał próbę porozumiewania się osób nie tylko mówiących dwoma odmiennymi językami, ale w dodatku usiłujących opisać nieznaną i obcą im rzeczywistość. Gwoli ścisłości dodajmy od razu, że to właśnie owa rzeczywistość stanowi główny problem i zarazem jest czymś w rodzaju znaku czasu. Na czym zatem polega czarna magia tejże rzeczywistości? Mówiąc w największym skrócie jest ona wynikiem zaklęcia i przemiany w towar ochrony zdrowia i życia. Tym samym towar ten pojawia się na rynku, a jego wartość zaczyna być wyrażana i obliczana w pieniądzu. Powyższe zjawisko jest konsekwencją logiki przyjętych w Polsce mechanizmów społeczno-gospodarczych. System zaś, w myśl którego ochrona zdrowia została zamieniona w towar narzuciła systemowi lecznictwa jedną z czterech reform Buzka z roku 1998. Przypomnijmy, że pozostałe trzy plagi z tego pakietu, to edukacja, system emerytalny i – uwaga – wprowadzenie instytucji powiatu. Z systemu emerytalnego, późno bo późno, już na szczęście zrezygnowano. I to kto? Ekipa rządowa powszechnie uznawana za liberałów, która zrozumiała istotę całej „przewalanki” z OFE.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »