05 Sierpień 2020 imieniny: Emila, Karoliny, Kary
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Czarna magia, czyli gdy zdrowie staje się towarem

Dodano dnia: 29-12-2014 10:39| Komentarzy: 0

Radna Krystyna Szkudlarek-Graczyk tęgo na sesji obsztorcowała p. o. dyrektora szpitala Macieja Rosiaka, gdy ten przyznał, że na czarną magię zakrawają  dlań zapisy księgowe, z których wynikają wysokie koszty funkcjonowania RTG w turkowskiej lecznicy.

 Niezbyt precyzyjnie, mówiąc oględnie, Rosiak też próbował tłumaczyć, jakim to sposobem może rodzić straty taka np. rejestracja Wspomniana radna nie mogła się nadziwić, jak szef tak dużej placówki może nie wiedzieć, co z czego wynika. Słowem, dialog ten przypominał próbę porozumiewania się osób nie tylko mówiących dwoma odmiennymi językami, ale w dodatku usiłujących opisać nieznaną i obcą im rzeczywistość. Gwoli ścisłości dodajmy od razu, że to właśnie owa rzeczywistość stanowi główny problem i zarazem jest czymś w rodzaju znaku czasu. Na czym zatem polega czarna magia tejże rzeczywistości? Mówiąc w największym skrócie jest ona wynikiem zaklęcia i przemiany w towar ochrony zdrowia i życia. Tym samym towar ten pojawia się na rynku, a jego wartość zaczyna być wyrażana i obliczana w pieniądzu. Powyższe zjawisko jest konsekwencją logiki przyjętych w Polsce mechanizmów społeczno-gospodarczych. System zaś, w myśl którego ochrona zdrowia została zamieniona w towar narzuciła systemowi lecznictwa jedną z czterech reform Buzka z roku 1998. Przypomnijmy, że pozostałe trzy plagi z tego pakietu, to edukacja, system emerytalny i – uwaga – wprowadzenie instytucji powiatu. Z systemu emerytalnego, późno bo późno, już na szczęście zrezygnowano. I to kto? Ekipa rządowa powszechnie uznawana za liberałów, która zrozumiała istotę całej „przewalanki” z OFE.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »