10 Grudzień 2018 imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1312 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

CBA sprawdza oświadczenia majątkowe radnych

Dodano dnia: 03-03-2011 00:00| Komentarzy: 0

Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza oświadczenia majątkowe samorządowców. CBA poprosiło wojewodów, starostów, przewodniczących rad powiatów o przekazanie analiz majątkowych oświadczeń radnych, dokonywanych co roku przez urzędy skarbowe. Chce w ten sposób sprawdzić, czy należycie wywiązują się oni z nałożonych obowiązków kontroli tych oświadczeń.

-Do biura rady z oddziału poznańskiego Centralnego Biura Antykorupcyjnego takie pismo trafiło w lutym. Było to zapytanie, czy przewodniczący rady prowadzi analizę oświadczeń majątkowych. Poproszono również o analizę oświadczeń sporządzaną przez urząd skarbowy – mówi Zdzisław Cichy, przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego. -Takie analizy są prowadzone u nas co roku i taką też odpowiedź dałem CBA, załączając odpowiednie dokumenty.  

Co roku radni, burmistrzowie, wójtowie i prezydenci, a także kierownicy wydziałów i jednostek samorządowych składają oświadczenia majątkowe. W przypadku tych pierwszych, analizowane są one przez przewodniczącego rady, a także przez niego przesyłane do urzędu skarbowego. Skarbówka, po sprawdzeniu dokumentów, sporządza swoją analizę błędów, którą przekazuje z powrotem radzie. 

 

-Z perspektywy czterech kadencji, mogę powiedzieć, że błędy są niewielkie. Przykład – radny podaje samochód, jego markę i rocznik, ale nie podaje wartości, którą powinien uwzględnić. Mnie też się czasami zdarzają błędy, choć oświadczenie majątkowe wypełniam już przecież od tylu lat – mówi przewodniczący.

Po radnych powiatowych sprawdzeni mają zostać miejscy i gminni. Analiza dotyczy poprzedniego roku podatkowego. W tym roku wszyscy, którzy winni są wypełnić oświadczenia majątkowe mają czas na ich złożenie do 2 maja. Później powinny pojawić się one na stronach samorządowych BIP- ów – jeśli nie, dostępne będą do wglądu dla każdego mieszkańca w biurach rady.

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Splątani… znów zapracowani
Dodano 16-10-2018 |
Komentarzy: 6

Warsztatami w Uniejowie i Zadzimiu...

czytaj więcej »
 
ZABIERZ UNIEJÓW DO DOMU
Dodano 03-10-2018 |
Komentarzy: 7

Wykształciły się, żyją i rozwijają w wodzie geotermalnej pochodzącej z te...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Profim
Aktualności powiązane z galerią
» Lokalne korzenie, światowa jakość
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »