21 Lipiec 2018 imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Felietony

Współpraca albo pół litra i ogórek
Dodano 16-01-2018 |
Komentarzy: 973

W minionym tygodniu z lokalnych mediów internetowych mogli...

czytaj więcej »
 
Za mundurem powiat sznurem?
Dodano 08-08-2017 |
Komentarzy: 2645

Okazuje się, że powiatowi decydenci maja szansę poćwiczyć swoją wyobraźni...

czytaj więcej »
 

 

Zobacz wszystkie: Felietony »

 

 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1255 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Laur pierwszeństwa dla gospodarzy

Dodano dnia: 28-02-2011 18:25| Komentarzy: 0

Pierwszy weekend lutego w gminie Brudzew upłynął pod znakiem futbolu, przygotowano tam bowiem kolejną już Gminną Edycję Halowej Piłki Nożnej. Turniej odbył się 5-6 lutego w Szkole Podstawowej Galewie. Zwycięzcami została drużyna Galew Team.

Na początku wszystkie zgłoszone drużyny podzielono na dwie grupy: „A”: Krwony, Brudzew United, Żubr Koźmin, Olimpia, Galaktyczni, Brudzew i „B”: Galew Team, Janiszew, Brudzew Lech, Galew i Warka Brudzyń. Turniej odbywał się według zasady „każdy z każdym”, mecze składały się z dwóch części po 7 minut. Podczas eliminacji zawodnicy pokazali na co ich stać, z grupy „A” udało się wyjść drużynom: Krwony (baraż), Galaktyczni i Brudzew, z „B”: Galew Team (baraż), Galew i Warka Brudzyń. Po zakończeniu pierwszej fazy rozpoczęły się mecze finałowe i gra o wszystko, tu już nikt nie chciał przegrać i podarować choćby jednej bramki. Poprzeczka została ustawiona wysoko.
Przebieg meczy finałowych był następujący:
Galaktyczni - Brudzyń Warka 6:2 – Galaktyczni zachwycili w tym meczu swoją grą wszystkich kibiców przybyłych na turniej. Kibice Warki Brudzyń mocno zawiedzeni obejrzeli tylko dwa gole na otarcie łez.
Galew – Brudzyń 6:7 – tu padło dużo bramek, bliska zwycięstwa była drużyna z Galewa, która prowadziła do przerwy trzema bramkami 4:1. Druga połowa przebiegała spokojnie, aż do 90 minuty kiedy to drużyna z Brudzynia objęła prowadzenie i wygrała mecz.
Galaktyczni – Galew 4:4 – mecz toczył się w spokojnym tempie, przy wyniku 3:4 drużyna z Galewa już cieszyła się zwycięstwem. Do końca meczu pozostały sekundy... kiedy, ku zaskoczeniu wszystkich, w ostatniej chwili padła bramka remisowa.
Brudzyń – (baraż) Galew Team 4:4 – w pierwszym meczu barażowym faworytem była drużyna Galew Team. Mimo pięknych akcji drużyny z Galewa i przewagi 4 bramek, zawodnicy z Brudzynia zdołali odrobić straty w drugiej połowie meczu i doprowadzić do remisu.
Galaktyczni – Brudzew 11:3 – w tym meczu widać było jakby zawodnicy z Brudzewa opadli z sił, zagrali słabo pierwszą połowę, w której przegrywali 5:1. Druga część potwierdziła ich zmęczenie… mecz zakończył się wynikiem 11:3.
Galew – (baraż) Galew Team 1:7 – w drugim barażu drużyna Galew Team od razu rzuciła się do ataku i to przyniosło oczekiwany efekt. Już w trzydziestej sekundzie udało im się objąć prowadzenie po znakomitej akcji dwóch czołowych napastników. Do przerwy drużyna Galew Team prowadziła już 0:5. W drugiej połowie drużyna z Galewa zdołała strzelić w końcówce jedną „honorową” bramkę.
Brudzew – Brudzyń Warka 2:8 – w meczu Brudzewa z Brudzyniem Warka nastąpił niespodziewany obrót. Drużyna z Brudzewa w zadziwiająco szybkim czasie objęła prowadzenie i prowadziła 2:0, jednak zawodnicy z Warki Brudzyń zdążyli w porę zareagować, odrobić straty a do tego ostatecznie wygrać mecz.
Galaktyczni – (baraż) Galew Team 4:6 – podczas meczu walka była wyrównana, obie drużyny zaciekle atakowały. Do ostatnich minut był remis 4:4 i wszyscy kibice byli pewni, że tak zakończy się to spotkanie. Trener drużyny Galew Team postanowił postawić wszystko na jedną kartę i w ostatnich minutach wprowadził dodatkowego zawodnika, ten ruch pomógł drużynie Galew Team zdobyć dodatkowe 2 bramki i wygrać mecz.
Galew – Brudzew 5:0 – w przedostatnim meczu Galew pokonał drużynę z Brudzewa. Był to już jednak słaby mecz, w którym widać było, że obydwie drużyny były już zmęczone.
Brudzew – (baraż) Galew Team 0:9 – w ostatnim meczu Galew Team rozgromił drużynę z Brudzewa. Kibice Galewa szaleli na trybunach krzycząc głośno: „Galew” „Galew”, co doprowadziło drużynę Galewa do zwycięstwa.
Ostateczna tabela ukształtowała się następująco: I – GALEW TEAM, II – GALAKTYCZNI, III –BRUDZYŃ WARKA, IV – GALEW, V – BRUDZEW, VI – KRWONY.
Wyróżnienia otrzymali też najlepszy zawodnik – Radosław Goszczko (Galaktyczni) i najlepszy bramkarz – Jakub Szfoni (Galew).
Przyznano nagrody za pierwsze 6 miejsc. Były to puchary, pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez organizatorów: Gminny Klub Sportowy „Kasztelania” i samorządowców gminnych: wójta Cezarego Krasowskiego i sekretarza Piotra Nowaczyka. Opiekunami turnieju byli przewodniczący rady Tomasz Kiciński i wiceprzewodniczący Kazimierz Wdowiński i Jarosław Chamera oraz radny powiatowy Władysław Karski, który także komentował rozgrywane mecze.
Mecze sędziowali Grzegorz Pietrzak oraz Zbigniew Zieliński.
Organizatorzy serdecznie dziękują dyrektorowi SP Galew, Janowi Szafrańskiemu za udostępnienie sali i pomoc w organizacji turnieju. boxa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

NOWE PRZEZNACZENIE „STAREJ” PLEBANII
Dodano 17-07-2018 |
Komentarzy: 0

Rozpoczęte pod koniec września ubiegłego roku prace remontowe na ...

czytaj więcej »
 

Dodano 10-07-2018 |
Komentarzy: 0

Moc niesamowitych emocji i niezapomnianych wrażeń towarzyszyła un...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Profim
Aktualności powiązane z galerią
» Lokalne korzenie, światowa jakość
zobacz galerię »
 
Z Sacałów do Normandii
Aktualności powiązane z galerią
» Z Sacałów do Normandii
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »